Kategorie

Forum

Generalne / Czy czujesz się Polakiem za granicą?

Od 11 do 19 z 19

 1.  

  po pierwsze seriali nie oglądam, po drugie odnoszę się do tych "gorszych" tematów wśród Polaków za granicą, nie napisałam nic, żeby kogoś urazić. Poza tym byłam za granicą, widziałam i wiem. Oczywiście nie każdy Polak jest taki jak się o nas mówi w tym gorszym ujęciu. .. A  po trzecie to ile mam lat i czym się zajmuje nie powinno kogoś interesować.
  Dzięki wszystkim za informacje,

  pozdrawiam

 2.  

  Elizo, myślę że nikogo nie uraziłaś swoją wypowiedzią a napewno nie mnie. Dałaś porostu tylko dowod swojej niepełnej wiedzy. Na jakiej podstawie sądzisz ze takie są stereotypy? Zdecydowanie wieksza część polskich emigrantów uważana jest raczej za dobrych fachowców i raczej takie są ogólne opinie a nie za pijaków czy panienek lekkich obyczajów, stąd moje zdziwienie twoim stereotypem.

  Druga kwestia odnoszaca sie do Twojego wieku i zainteresowań to taka że przecież nie ja wpisałem ile masz lat, czym sie zajmujesz itp. Jeżeli ktoś się decyduje na publiczny udział w serwisie społecznościowym, dzieli sie informacjami o sobie publicznie to nie rozumiem Ciebie dlaczego nie miałoby to kogkolwiek interesować skoro ten serwis właśnie temu ma służyć.

  Pozdrawiam

 3.  

  Jedna z cech charakteru wyrozniajaca nas jest napewno nietolerancyjnosc i brak odpornosci na krytyke,czesto wyrazajaca sie w przejsciu do nieprzygotowanego ataku, co tylko pogarsza sytuacje w stosunku do oponenta.

  Wiecej optymizmu i zdrowego rozsadku pomoze Ci otworzyc nie jedna furtke i nie obrazaj sie na krytyke.

 4.  

  Ja w ogole nierozumiem tego pytania o stereotypie Polaka.Mieszkalem we Francji 2 lata i w Kanadzie 18. Jesli ktokolwiek mowil o takim stereotypie Polaka, byli to zawsze Polacy.Ja osobiscie nie mam kompleksow, jestem bardzo zadowolony z bycia Polakiem i uwazam, ze Polska jest po prostu zajebista (oops, sorry for my French). Bardzo sie ciesze z tego, ze nie ma juz PRL - kraju, w ktorym wyroslem i z ktorego w sumie ucieklem. Mam w kieszeni oprocz kanadyjskiego paszport RP i gdybym musial wybierac miedzy nimi, wybralbym polski.Nie czuje sie, ze mieszkam na obczyznie - po prostu mieszkam i pracuje w Toronto, tak jak ktos mieszka np we Wroclawiu bo ma tam prace. Kanada to takze moj kraj, ale jestem narodowosci polskiej! It's so simple.

 5.  
  Marek Jankowski:

  Elizo, myślę że nikogo nie uraziłaś swoją wypowiedzią a napewno nie mnie. Dałaś porostu tylko dowod swojej niepełnej wiedzy. Na jakiej podstawie sądzisz ze takie są stereotypy€ Zdecydowanie wieksza część polskich emigrantów uważana jest raczej za dobrych fachowców i raczej takie są ogólne opinie a nie za pijaków czy panienek lekkich obyczajów, stąd moje zdziwienie twoim stereotypem.

  Druga kwestia odnoszaca sie do Twojego wieku i zainteresowań to taka że przecież nie ja wpisałem ile masz lat, czym sie zajmujesz itp. Jeżeli ktoś się decyduje na publiczny udział w serwisie społecznościowym, dzieli sie informacjami o sobie publicznie to nie rozumiem Ciebie dlaczego nie miałoby to kogkolwiek interesować skoro ten serwis właśnie temu ma służyć.

  Pozdrawiam

 6.  

  Nie wiem, dlaczego tak naskoczyliscie na te Elize.. Moje doswiadczenia emigracyjne wcale nie sa takie zupelnie pozbawione kontaktu z omawianym tematem. Nie nazwalabym opinii o nas stereotypem, ale mocno pracujemy nad tym, zeby opinia jednostkowa wlasnie tym stereotypem sie stala. Pijacy - tak o nas beda mowic za granica.. ..jesli w pore nie opamietaja sie rzesze Polakow przebywajacych na emigracji - zwlaszcza tej najswiezszej..

  • Topcio M CommentAuthorTopcio M
  • CommentTime25 Apr 2009
   

  Witam cieplutko

                                 Na stałe mieszkam w Czeskej Rep. z racji wykonywania mojego zawodu mialem okazje zwiedzic kilka krajów i  nie mogę zgodzić sie z wypowiedziami na forum dotyczących jak to nas uważają za granicą otóż są tylko nie liczne kraje które majaą nas za "niepoprawnych "co zas dotyczy- czy Polacy ujawniaja swoje pochodzenie to tu w Czesko Polacy czuja się jak w ojczyżnie. a tak na marginesie drodzy czytelinicy my wszyscy przebywający w różnych krajach świata nie możemy brac odpowiedzialności za jednostki które pozostawiaja plame na naszej Polskiej fladze

                                                                                                                   Z poważaniem

                                                                                                                           Topcio M.

 7.  

  Zapraszamy do lektury i wspoltworzenia nowego polonijnego portalu  
  www.polarityinternational.com. Piszemy o Was, dla Was, a co  
  najwazniejsze-z Wami. Serdecznie zapraszamy.

 8.  

  Ja to przede wszystkim za granicą czuję się polakiem zwłaszcza kiedy mogę o niej komuś opowiedzieć pochaliwć się i ogólnie :P

Od 11 do 19 z 19

RSS Feeds