Kategorie

Forum

Generalne / Kamera Digital SLR

Od 1 do 10 z 10

  •  
  1.  

    Chcialbym sobie kupic kamerke, ale nie wiem za bardzo jaka...Jaka digital SLR jest dobra dla poczatkujacych? Slyszalem ze Nikon D200 jest najlepsza jezeli chodzi o koszt i funkcjonalnosc...ale sie na tym nie znam....Jezeli macie DSLR to jakie, i jakie byscie polecili?

  2.  

    posiadam Nikon D200 i jeste zniej zadowolony ale kazdy ma inne wymagania

  3.  
    ja na twoim miejscu na pchalbym sie w sprzet ktory jest juz lekko podstarzala produkcja, lepiej dorzuc troche kasy i kup d300, sprzet o klase wyzszy a roznica w cenie nie powala na kolana, ja osobiscie tez sie nosze z zamiarem kupna d300, ale ciagle jakies inne wydatki :s
  4.  

    Interesuja Cie glownie obiektywy. Canon/Nikon malo sie roznia, Canon ma lepsze (moim zdaniem) obiektywy i wiekszy wybor, Nikon ostatnio ma chyba lepsze aparaty. Co by nie bylo, kup Canona lub Nikona. Pamietaj obiektywy staloogniskowe sa najlepsze (ostre), kitowe (kit lenses) sa fatalne.

  5.  
    no i warto jeszcze dodac, ze jesli masz ograniczenia finansowe, to zawsze wybieraj lepsze szkla gorsza puszke, nigdy odwrotnie
  6.  

    no to chyba tak bedzie, bo d200 kosztuje $2000 za sama puszke .... droga ta puszka troche. Jakies inne sugestie na tansza obudowe?

  7.  

    Canon 5d jest zajebisty i teraz mozesz go znalesc ponizej $2000...jak szalec to szalec, nie? ;)

    Nikony nie sa pelno-klatkowe-- czyli wszystkie zdjecia sa 'powiekszone' o 1.5x, Canony tez powiekszaja (1.6x-- z 17-40mm  robi sie 28-64mm) ale 5d jest pelno-klatkowy.

     

    • Marcin Bloch CommentAuthorMarcin Bloch
    • CommentTime22 Mar 2008 zmieniony
     
    powiedz jakie sa twoje widelki cenowe, wtedy bedzie mozna cos optymalnego znalezc z tego co widze body d300 mozna juz za ok 1700 dolarow amerykanskich dostac, wiec bardzo tanio w porownaniu do europy, gdzie ceny sa o jakies 500 dolarow wyzsze :/
  8.  

    no ja myslalem ze na obudowe wydam okolo $1000, no ale z tego co widze to za $1000 nic ciekawego chyba nie znajde.

  9.  
    lepiej bedzie, jak dozbierasz drugi 1000 :D

Od 1 do 10 z 10

  •  

RSS Feeds